0 (222) 231 02 30
0 (850) 302 00 26

10 Etkili SEO Uzmanı Stratejisi

10 etkili seo stratejisi

10 Etkili SEO Uzmanı Stratejisi

SEO Stratejisi Nedir?

10 Etkili SEO Uzmanı Stratejisi
10 Etkili SEO Uzmanı Stratejisi

SEO stratejisi (“SEO yaklaşımı” veya “arama motoru optimizasyonu stratejisi” olarak da anılır), arama motoru sıralamalarını iyileştirmek için tasarlanmış adımları planlama, özetleme ve uygulama sürecidir.

Başka bir deyişle: Bir SEO stratejisi, daha fazla organik trafik elde etmek istediğinizde takip ettiğiniz süreçtir.

SEO stratejisi oluşturmanın adımları:

1. Adım: Anahtar Kelime Listesi Oluşturun
2. Adım: Google’ın İlk Sayfasını Analiz Edin
3. Adım: Farklı veya Daha İyi Bir Şey Yaratın
4. Adım: Bir Link Ekleyin
5. Adım: Sayfa İçi SEO İçin Optimize Edin
6. Adım: Arama Amacı İçin Optimize Edin
7.Adım: İçeriğinizin Harika Görünmesini Sağlayın
8. Adım: Sayfanıza Bağlantılar Oluşturun
9. Adım: İçeriğinizi Geliştirin ve Güncelleyin

10. Adım Sonuç

Anahtar Kelime Listesi Oluşturun

10 Etkili SEO Uzmanı Stratejisi ana yapısın çok önemli konuları arasında arama kelimeleri gelmektedir. Arama motoru optimizasyonundaki her şey anahtar kelimeler etrafında döner. Bu nedenle, anahtar kelime araştırması genellikle herhangi SEO stratejisinin ilk adımıdır. Google kullanarak hedef müşterilerinizin aradığı anahtar kelimeleri kolayca bulabilirsiniz. Google’ın arama alanına bir anahtar kelime yazmaya başlayın, bir öneri listesi dolduracaktır. Bunlar arasında sektörünüze özel anahtar kelimeyi bulunuz.

Google Anahtar kelime
Google Anahtar kelime

 

Google’ın İlk Sayfasını Analiz Edin

Tamam, bir çok anahtar kelime buldunuz. Şimdi bu anahtar kelimeler için neyin işe yaradığını görme zamanı. Bunu yapmak için, bulduğunuz anahtar kelimelerden birini Google’a yazmanız yeterlidir. rakiplerinizi ve hangi sitelerin listelendiğini inceleyin. 10 Etkili SEO Uzmanı Stratejisi listesinde Analiz çok önemli bir yer tutar.

Google'ın İlk Sayfa analiz
Google’ın İlk Sayfa analiz

Farklı veya Daha İyi Bir Şey Yaratın

10 Etkili SEO Uzmanı Stratejisi yazımızın bir diğer kısmı ise İçerik oluşturmadır. Şimdi süper, içerik oluşturma zamanı.. SEO içeriği söz konusu olduğunda , iki seçeneğiniz vardır:

Seçenek 1: Farklı bir şey yaratabilirsiniz.

Seçenek 2: Daha iyi bir şey yaratabilirsiniz.

Farklı

Bazen orada olandan daha büyük ve daha iyi bir şey yaratmak istersiniz. Ancak bazen tamamen farklı içerikle daha iyi durumda olursunuz . Neden? Çünkü içeriğinizin öne çıkmasına yardımcı olur. Erol Bilişim olarak farklı hissetmeniz için ekibimiz sürekli çaıyor.

Geri Bağlantı Ekleyin

Arama motoru sıralamanızı iyileştirmek istiyorsanız geri bağlantı almanız gerekiyor . Aslında, bağlantılar hala ilk sayfadaki Google sıralamasıyla güçlü bir şekilde ilişkilidir .

İkinci dereceden ortalama mızrakçı korelasyonu
Bu, hala önemli bir Google sıralama faktörü oldukları anlamına gelir .

Soru şu: bunu nasıl yaparsın

İnsanların neden sektörünüzdeki belirli içerik parçalarına bağlantı verdiğini bulmanız gerekiyor.

Ardından, içeriğinize bu “Bağlantı” ekleyin.

google page rank
google page rank

Sayfa İçi SEO  Optimizasyonu yapmalısınız

İçeriğinizi SEO anahtar kelimeniz ile optimize etmelisiniz. Sayfa içi SEO için tek bir gönderide ele alabileceğimden çok daha fazlası var .

Yüksek kalite sayfalar
Yüksek kalite sayfalar

İç Bağlantı

Evet, dahili bağlantı hala çalışıyor. Ama bunu doğru yapmalısın.

Özellikle, yüksek yetkili web sayfalarından otorite gerektiren sayfalara bağlantı kurmak istiyorsunuz.

Yüksek otorite sayfaları ile linkleme yapmalısınız.

İçeriğinizin Harika Görünmesini Sağlayın

Web sitenizin görünümü ve kodlamasının kullanıcı dostu olması gerekmektedir. Görünümü anlaşılır sade, gözü yormaması ve akıcı olması şarttır. ama düz bir yazı gibide olmamalıdır. Grafiklerle ve renklerle desteklenmelidir. Aşağıdaki gibi olmamalıdır.

İçerik düzenlemesi
İçerik düzenlemesi

Grafikler ve görselleştirmeler bir tür çizelge gibidir. Ancak verileri görselleştirmek yerine kavramları görselleştirir. Açık olmak gerekirse: Bunların süslü olması gerekmez ama albenili olması gerekir.

Sayfanıza Bağlantılar Oluşturun

Şimdi içeriğinize aktif olarak bağlantılar oluşturma zamanı. Ama bu bağlantılar nasıl ve ne şekilde olduğu önemlidir. Backlink yapıyorum diye her siteden link almamalısınız.

İçeriğinizi Geliştirin

Sayfanızda yer alan yazılara ilave yazılar ekleyin, içeriğinizi sürekli güncelleyin, Güncel olmayanları çıkarın. Yeni konularda yazılar yazın sayfa içi linkler verin.

Organik Trafik
Organik Trafik

 

Site Haritası kullanın

Bir site haritası web sitenizin “taranabilirliğini” artırmak için harika bir yoldur. Ayrıca sitenizdeki tüm kategorileri, alt kategorileri ve sayfaları görselleştirmenize yardımcı olur. Site bağlantıları , güçlü bir site mimarisinden elde edeceğiniz bir avantajdır.

Site bağlantıları için yapılandırılmış veri işaretlemesi yoktur. Siteniz yetkili olduğunda ve birbiriyle bağlantılı olduğunda otomatik olarak gerçekleşir.

Google’da sıralama yapmak istiyorsanız, harika içerik yayınlamanız gerekir.(Ve bu içeriği arama motorları için optimize edin).Bu sayfa, içeriğinizi Google’ın ilk sayfasında sıralamanıza yardımcı olacak bir kaynak kitaplığı içermektedir. Basit, anlaşılır SEO yazma kılavuzu ile tam olarak nasıl “SEO için yazılacağını” öğrendiniz.

10 Etkili SEO Uzmanı Stratejisi yazımızı okudunuz. Bundan sonra bu ipuçları ile birlikte kendi sitenizi düzenleyebilir yada yeni yazılar yazabilirsiniz. Ama bunun için zamanınız yok , yazamıyor ve kodlama ile ilgilenmeden seo uzmanımızdan yardım almak istiyorsanız , bizi iletişim bilgilerimizden arayınız. Yardımcı olmak için sabırsızlanıyoruz. Bizi hemen arayın !