0 (222) 231 02 30
0 (850) 302 00 26

Eskişehir seo ajansı

Eskişehir seo ajansı

Eskişehir seo ajansı

 

Erol Bilişim, müşterilerini yakından tanıyarak özelleştirilmiş kurumsal seo danışmanlığı hizmeti verir.

Arama motoru optimizasyonu (seo), sitenizi arama motorlarında yapılan kelime ve görsel aramalarında üst sıralara çıkaracak site içi ve dışı kurallar bütünü olarak düşünülebilir. Türkiye’de arama motoru kullanımı %95 civarındadır. Bu oldukça yüksek bir orandır. Siteler hergeçen gün artmakta ve kullanıcılara en doğru bilgiyi vermek, en iyi satışı ve ürünü pazarlamak için sürekli çalışırlar.  Bu sebeple seo danışmanlığı kapsamında verilen hizmetlerde çok iyi olmak durumundadır. Google  algoritmasına göre Seo şekillendirilir. Google’ın sık sık açıkladığı yeni algoritma ve güncellemeler yakından takip edilerek Eskişehir seo ajansı olarak SEO hizmeti verdiğimiz marka ve web siteleri için zaman kaybetmeden yeni bir yol haritası hazırlanır. SEO’da tek bir doğru yoktur.

Seo Ajansı
Seo Ajansı

SEO hizmeti yalnızca belirli kelimelerde sıralama yükseltmenin ötesinde bir süreçtir. Seo danışmanlığı; yazılım, tasarım ve içerik konuları kesişimi ile en iyisi olarak ortaya çıkar. Çünkü sitenizin tasarımı, kodlaması, içeriği ve bir çok  faktör, Google arama sonuçlarındaki sıranızı doğrudan etkileyen özelliklerdir. Bu anlamda Seo danışmanlığı alacağınız ekibin yazılım, içerik ve web tasarım konularında da uzman olması gerekmektedir.

Seo danışmanlığı süresince ileri düzey seo araçları ile sürekli performans takibi yapılmalıdır.Google’ın belli periyotlarda yayına aldığı güncellemeler yakından takip edilmelidir.

Kurumsal Seo
Kurumsal Seo

Seo Ajansı ve seo uzmanı , web tasarım, yazılım ve içerik ekibi arama sonuçlarındaki görünürlüğünüzü ve sıranızı arttırmak için titizlikle çalışır, tüm gelişmeleri şeffaf şekilde analiz eder ve raporlar. Çalışmalarını yaparken en gelişmiş yöntem ve seo araçlarını kullanır ve tüm global gelişmeleri yakından takip eder.

Her ay düzenli olarak hazırlanan performans raporu ile müşterilerinin durumunu rakamlarla gösteren vaad ettiği sonuçları tüm şeffaflığı ile gösterir. Her ayın sonunda müşteri memnuniyetsizliği var ise hizmet sözleşmesi cezasız bir şekilde sonlandırılabilir. Ajansımıza ve uzmanlığımıza güvenimizin bir göstergesi olan bu özellik, yıllardır üzerine kattığımız başarı oranımızın en önemli göstergesi. Sistem nasıl İlerliyor ?

1.Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar kelimeler belirlenirken öncelikle yapılması gereken sektörde en çok arama yapılan kelimelerin tespit edilmesidir. Trafiği yüksek olan anahtar kelimelerin içerisinden sitenizle ve site içeriğinizle uyumlu olan kelimeleri kullanmanız gereklidir.

Arama trafiği yüksek olan anahtar kelimeleri seçmek sizin yeterli olmayacaktır. Hedef kitlenize ve firmanıza uyan doğru anahtar kelimelerin seçimi kurumsal SEO çalışmanızın sonucunu oldukça etkileyecektir.

2.Site içi SEO

Site içi SEO ayarları içerisinde sitenizde yer alan yazıların doğru şekilde oluşturulması, görsellerin uygunluğu, iç linklemelerin yapılması, meta tag’lerin yerleştirilmesi, Page Speed çalışmaları, sitenizi kullanıcı dostu haline getirmek için yapılması gereken başlıca çalışmalar olarak yer almaktadır.

Web site içeriklerinin mümkün olduğunca yüklü boyutlarda olmaması bir avantajdır. Yüksek boyuttaki görseller siteyi fazlasıyla ağırlaştırmakta, sitenin geç yüklenmesine neden olmaktadır. Bir diğer kriter, SEO uyumlu bir makalerin yazılması siteye uyumlu hale getirilmesi ve Seo çalışmasının yapılmasıdır.

3. Web Sitesi

Site içi SEO’nun en önemli kriterlerinden biri de web sitesi kodlmasıdır. Kurumsal firmayı ve onun hizmetlerini/ürünlerini en iyi ve öz şekilde yansıtan bir ana sayfa, kullanıcıyı sitede tutacaktır. Eskişehir Seo Ajansı olarak, Kodlama yapsının temiz ve anlaşılır olması google açısından ve bizim açımızdan  önemlidir.

Kullanıcı iç sayfalarda gezinirken amacını karşılayıp karşılamadığını hemen anlayabilmeli ve aradığını en hızlı şekilde bulabilmelidir. Bu yüzden site navigasyon/menü yapısından tutun, içeriklerin kalitesine kadar birçok öğenin arama motorlarıyla uyum içinde optimize edilmesi oldukça önemli bir konudur.

Web sitenizi sürekli güncellemeniz de SEO için önemli bir artıdır. Arama motorlarının botları, sitenizin aktif ve güncel olmasına büyük önem vermektedir. Sitenize kullanıcıyı harekete geçirici özellikler eklemek bu nedenle önemlidir.

4. Site Dışı SEO

Eskişehir seo ajansı, olarak kurumsal SEO çalışmasındaki bir sonraki aşama ise site dışı SEO çalışmasıdır. Bu aşamada yapılacak en önemli adım web backlink alımı ve indeksleme çalışmasıdır.

Backlinkler alınırken dikkat edilmesi gereken kriterler bulunur. Bunlardan başlıcaları backlink sayısı ve kalitesidir. Yanlış veya aşırı bir backlink politikası, SEO çalışmalarına zarar vermektedir.

Bu aşamada backlink alımı zamana yayılmalıdır. Aşırı hızlı backlink alımı, sitenizin “spam” yaptığı sinyalini vereceği için kısa vadede getireceği faydalı sonucun hepsini uzun vadede kaybetmenize sebep olacaktır. Bu da doğru ve kaliteli bir SEO çalışması olmayacaktır.

5.  Sosyal Medya Stratejisi

Site dışı SEO çalışmasında bir diğer aşama sosyal medya stratejisidir. Sosyal medya araçlarının doğru seçimi kuşkusuz SEO çalışmanız için önemli bir avantajdır. Doğal backlink almak ve sitenizin tıklanma oranını artırabilmek en önemli çalışmadır

6. Raporlama

Eskişehir seo ajansı olarak Yaptığımız kurumsal SEO çalışmasından verim alabilmek ve sonucunu yakından takip edebilmek için periyodik olarak raporlamaya oldukça önem vermelisiniz. Çalışmanızın kalitesini ancak bu şekilde ölçebilirsiniz.