0 (222) 231 02 30
0 (850) 302 00 26

Seo Eskişehir

Seo Eskişehir
Seo Eskişehir

Seo Eskişehir

Seo Eskişehir, kelimesi ile arama yaparak bize ulaştınız. Seo, konusunda başarılı bir firmayız. Çünkü üst sıralarda çıkıyoruz. Sizde bizi tercih ederek üst sıralarda çıkabilirsiniz.

Gerçek şu ki:

Web sitelerini herkes iyi yada kötü yapabiliyor, Peki üst sıralarda çıkmayan web sitesi ne işe yarar ?İnternet çöplüğünde bir site olarak kalır ve sadece sizi tanıdıklarınız bulabilir. SEO yaparak üst sıralarda çıkmak için doğru temelleri atmak gerekir.

Bu yazı, SEO başarı için bazı temel adımları görmezden gelemeyiz.

 1. Müşterilerinizin ne aradığını anlamalıyız
 2. Hedef anahtar kelimeleriniz için web sayfalarınızı optimize etme
 3. Web sitenizin hem arama motorları hem de insanlar tarafından erişilebilir ve anlamlı olduğuna önce siz ikna olun.
 4. Sitenize insanları çekmek için iyi bir tasarım yapın.
 5. SEO başarınızı sürekli ölçün

 Seo Eskişehir neden başarılı ? Başarı Müşterilerinizin gerçekte ne aradığını bilmekten geçer.

Müşterilerinizin ne aradığını bilmeden web sitenizi optimize edemezsiniz., bu çok açıktır.

Bunu nasıl bilebiliriz ? En iyi başlangıç noktası “ben olsam nasıl arama yapardım” diye kendinize sormak olurdu.

Marmaris’de  bir otel işlettiğinizi düşünün. Müşterilerinizin muhtemelen ne arıyor diye tahmin etmek için bir SEO dehası olmanız gerekmez

 • Marmaris otelleri’
 • Marmaris’de kalmak için yer’
 • Marmaris konaklama’

Başka bir şey yapmadan önce, müşterilerinizin neler aradığını düşünün ve fikirlerinizi not defterine not edin. Hatta doğrudan onlara sorabilirsiniz.

 

a) İşletmenizi aramanın en popüler yolu Seo bulma

Müşterilerinizden bazıları, not aldığınız kelimeleri ve ifadeleri kullanarak işletmenizi arıyor olabilir.

Yani ilk adım, insanların sizin ne yaptığınızı aramanın en yaygın yolunu bulmaktır.

Bunu yapmak için not aldığınız fikirleri kullanabilirsiniz. Listenizdeki sözcüklerden veya tümceciklerden birini google’da arayarak başlayın. Bu cümlenin ne kadar saçma ya da uzun soluklu olduğu önemli değil.

Google yukarıda çıkmak
Google yukarıda çıkmak

Seo için optimize edilmiş sayfalar oluşturma

Anahtar kelime araştırma daha organik arama trafiği çekme yolunda sadece ilk adımdır. Ayrıca, sayfalarınızın iyi yapılandırılmış olduğundan emin olmanız ve seçtiğiniz anahtar kelimeleri sıralamak için aramanın arkasındaki kelimeyi tahmin etmelisiniz.

Optimizasyon çabalarınız, ziyaretçilerinizin web sitenizin sağladığı kullanıcı deneyiminin(UX)keyfini çıkararak başlamalıdır. İçeriği niçin tüketmeyi kolaylaştıran tasarım ve tipografi kullanın ve okuyucularınızı rahatsız eden açılır pencereler, kabul kutuları vb. gibi gereksiz öğeleri kaldırın.

Sayfa da optimizasyon SEO stratejinizde bir sonraki adımdır. Sayfalarınız arama motorları için optimize edilmediyse, en iyi anahtar kelimeleri “en iyi” içeriğe sahip olmak bile size yardımcı olmayacaktır.

‘arama kelimesi’ ile uyumlu içerik oluşturma

Bir anahtar kelime için sıralama yapmak istemeniz,  SEO öğeleriniz yerinde olsa bile, yukarıda çıkacağınız anlamına gelmez.

Kısacası, insanların yaptıkları üç ana ‘tür’ arama vardır:

 1. Yer: Belirli bir web sitesi arıyorlar, örneğin, ‘Eskişehir havaalanı’
 2. Bilgilendirme: Belirli bir konu hakkında daha fazla bilgi edinmek için arıyorlar, örneğin, ‘Eskişehir’de yapılacak şeyler’
 3. İşlevsel: Belirli bir ürün/hizmet satın almak için arıyorlar, örneğin, ‘Eskişehir’deki oteller’

Doğal olarak, ticari ilgi yüksek düzeyde aramalar daha fazla ticari ilgi ile aramalar yaparak satın alma ve  sitenizde  para harcama olasılığı olanları çekmek siteniz ve  işiniz açısından daha değerlidir.

10 Etkili SEO Uzmanı Stratejisi
10 Etkili SEO Uzmanı Stratejisi

 Web sitenizin hem arama motorları hem de insanlar tarafından erişilebilir olduğundan emin olun

SEO yaparken, iki ayrı müşteriler için çalışıyoruz. Bunu  hatırlamak önemlidir

1-İnsanlar

2- Botlar (arama motorları )

Bu nedenle, amacınız hem insanlar hem de botlar için olumlu bir deneyim yazmak olmalıdır. Botlar için optimize edilmiş sayfaların nasıl oluşturulabileceğini anlamak zor olabilir. Bu nedenle, Seo Uzmanı profesyonel bir uzmana sitenizi emanet etmenizi öneririm.

 

a) Web sitenizin hızlı yüklendiğine emin olun

Hem insanlar hem de arama motorları web sitelerinin yükleme hızına öncelik verir. Araştırmalar, insanların %40’ının 3 saniyeden uzun süren sitelerden çıktığını göstermektedir.

Google’ın PageSpeed Insights aracını veya GTMetrix’i kullanmak, sayfalarınızın ne kadar hızlı yüklendiğine bulmanıza yardımcı olabilir ve hızlarını nasıl daha da artırabileceğiniz konusunda size uygulanabilir tavsiyelerde bulunabilir.

 

Google yukarıda çıkmak  ve Tüm bunlar için ayrıntılı rapor almak için bizimle iletisim kurunuz. Birlikte sektörde neler yapabileceğimizi konuşalım.